Info

Festivaali on uusi mainstream- ja indiemusiikin terävimmässä kärjessä operoiva boutique-festivaali. Festivaalin valttikortteja ovat korkeatasoinen ja ajankohtainen ohjelmisto, luonnonkaunis ympäristö Pyhäjärven rannalla sekä pienpanimoiden tuotteisiin keskittyvä ravintolatarjonta. Paikallista ruokakulttuuria unohtamatta.

Festivaali järjestetään Pyynikinharjun kupeessa, Pyhäjärveen rajoittuvassa, luonnonkauniissa ja metsäisessä ympäristössä kävelymatkan päässä Tampereen keskustasta. Festivaalialueen välittömästä läheisyydestä löytyvät mm. Pyynikin ulkoilualueet, uimarannat ja Hotelli Rosendahl palveluineen.

Festivaalin ikäraja on 18-vuotta ja festivaalialue on kokonaisuudessaan anniskelualuetta.

Festivaali Järjestetään Pyynikillä 27-28.8.2021.

Yhteys

info@altagency.fi

Viestintä

Jesse Jaksola / Alt Agency & Management
jesse@altagency.fi

Promoottori

Esa Tontti / Alt Agency & Management
esa@altagency.fi

Taiteellinen johto

Aki Roukala / Is This Art!
aki@isthisart.fi

Tuotanto

Pekka Heinonen / Is This Art!
pekka@battrefolk.fi

Jesse Jaksola / Alt Agency & Management
jesse@altagency.fi

Henri Tuunanen / Alt Agency & Management
henri@altagency.fi